Nodul la san?

Afectiuni ale sanilor

Postata de Utilizator11620296999 cu 2 ani in urma.

Buna ,am 25 de ani si de cateva zile simt mai in jos de mamelonul de la sanul stang ca si un nodul,de fapt nu stiu daca e nodul sau umflatura dar pare a fi mobil.Cand pun mana se simte tare,nu e rosie zona si nici calda.Mentionez ca am nascut acum 2 ani,am alaptat cam 3 luni dar sanii inca mai produc lapte(cativa stropi) si s-au lasat foarte tare dupa nastere.Am programare la eco abia in data de 19 asa ca ieri am fost la medicul de familie care mi-a zis ca poate fi din cauza laptelui(mastita inflamatorie) si mi-a dat un unguient antiinflamator si pastile pt stoparea laptelui.Credeti ca poate fi ceva grav? Nu am mai avut probleme pana acum cu sanii de aceea sunt foarte panicata

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/cand-trebuie-operati-noduliii_16558