Nodul la san

Afectiuni ale sanilor

Postata de Alexandraely cu 13 ani in urma.

Buna ziua , am un nodul la sanul stang cam de 5 ani , si are cam 3 cm ,am facut mai multe ecografii si mamografie,iar majoritatea spun sa ma operez.Am fost si la un control la bucuresti la oncologie Fundeni si cei de acolo au spus la fel.Va rog ajutati-ma cu un sfat cei care au mai facut operatie.,cum este dupa si dc e bine sa ma operez .ast rasp. va multumesc! Sanatate la toata lumea .

Daca a mai facut cineva operatie la spitatul oncologic fundeni ,va rog sa imi dati un sfat.cum a decurs operatia

Raspunsuri (1)

Sheila

acum 13 ani

In cei 5 ani ai urmat un tratament? Operatia nu este chiar atat de complicata, nu are de ce sa-ti fie teama, dar ar fi bine sa incerci sa scapi de acel nodul prin tratament daca se poate. Un specialist in endocrinologie e cel mai indicat pt a prescrie tratamentul