Nelinistita!!

Afectiuni ale sanilor

Postata de polli cu 11 ani in urma.

De un an de zile simt un disconfort la sanul stang, mai ales cand ma misc sau noapte cand ma intorc de pe o parte pe alta. Am fost la medicul de familie, ma cosultat si mi-a recomandat o ecografie..in sfarsit am facut si eco mamar dar din fericire nu e nimic ..mi sa zis sa stau linistita k nu am nimic..poate sa fie un jung..si mi-a spus k daca persista sa ma reintorc la o mamografie..am 23 de ani sii stiu ca nu este indicat. Problema este ca persista si inainte de menstruatie , am simtit un disconfort mai mare... Nu stiu ce sa fac, pentru ca discofortul e putin mai mare ca cel dinainte de eco...! A mai patit cineva ca mine? Ce ati facut ca sa va simtiti ok??

Raspunsuri (1)

Lia

acum 11 ani

Da, eu am avut o durere de sin sting, am facut mamografie si rezultatul a fost fara probleme.
Durerea a durat mai mult de un an.
Si eu am fost foarte speriata. Dar a trecut in cele din urma de la sine.
Eu asociez durerea pe care am avut-o la sinul sting, cu durerea pe care am avut-o la umarul sting in aceeasi perioada si care s-a datorat ori frigului ori suprasolicitarii articulatiei.
Inotam iarna in bazin termal descoperit .
Acum inot doar incepind de primavara, pina toamna tirziu.
Da, durerea era simtita mai mult noaptea.
Incearca sa nu fii in curent, umezeala sau sa nu stai mult in frig.