mastoza fibrochistica

Afectiuni ale sanilor

Postata de florimi cu 12 ani in urma.

as fi vrut la intrebarea mea de acum 2 saptamani un raspuns de la un medic ,nu as incerca un tratament naturist decat daca este recomandat de un doctor.va multumesc.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Mastoza fibrochistica (distrofie chistica)necesita control periodic clinic la un an si mamografic la 2 ani, după confirmarea leziuni distrofice. Tratamentul distrofiei chistice consta in progestative, rezectia chirurgicală fiind rezervate cazurilor in care apar condensari in masa distrofica.

[email protected]

acum 12 ani

am mastoza fibriochistica bilaterala si un nodul la sanul stang ce se poate intmpla?