Mastoza fibrochistica

Afectiuni ale sanilor

Postata de cris23 cu 14 ani in urma.

Buna ziua,
Odata cu tratamentul medicamentos pentru mastoza fibrochistica se poate consuma si ceaiul din frunze de zmeur? Eu am inteles ca are efecte benefice in acest sens, dar nu stiu daca administrarea lui depinde de niste analize sau poate fi consumat de toate persoanele care au mastoza. Vreau sa incerc si varianta naturista pt ca cea medicamentoasa nu prea da roade.
Va multumesc!

Raspunsuri (5)

Sheila

acum 14 ani

Din cate am vazut nu are contraindicatii deci nu cred ca ar fi nici o problema daca va fi administrat concomitent.
Este un ceai ca oricare altu si nu e nevoie de investigatii suplimentare
Numai bine

cris23

acum 14 ani

Asa ma gandeam si eu, dar am zis sa intreb totusi. Multumesc pt raspuns.
Acum mai am o intrebare : persoanele cu mastoza vor avea probleme la conceperea unui copil sau nu au legatura aceste doua lucruri?

manuela2496159

acum 14 ani

eu folosesc tinctura de zmeur si este foarte buna. Nu cred ca exista contraindicatii in conceperea unui copil, ci cred ca este benefic pentru organism din punct de vedere hormonal.

Manuela

acum 14 ani

Pentru conceperea unui bebe stiu un doctor homeopat bun, din Iasi (Mihai Vieru) de la Spitalul CFR care "face" bebe repede cu picaturi homeopate. Picaturile lui fac minuni. Multe familii s-au "fericit" cu copii dupa un tratament homeopatic la el. Nu mai stati pe ganduri.
Plec, caci imi plange copilul "din picatura". Are 2 luni, o cheama ANA.

Roxana09

acum 14 ani

Tratament cu tinctura de mladita de zmeur urmez si eu.Il folosesc din luna ianuarie. Dupa 3 luni voi merge la ecograf. Ma simt mult mai bine....durerile sunt mai rare si nu atat de puternice. Am adoptat si un alt stil de viata fiindu mi indicat de endocrinolog.