Lichid

Afectiuni ale sanilor

Postata de AlinAlinAlin cu 11 ani in urma.

Buna ziua, astazi s-a incheiat perioada de ciclu menstrual si in joaca am strans de sani mai tare si curge foarte putin lichid apos albicios. extrem de putin, ce poate fi? (am ciclu lunar regulat si mi.am inceput viata sexuala de 1 an), astept raspuns. Multumesc

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Astfel de scurgeri pot aparea ( in mod normal) in cazul stimularii sau iritarii excesive a sanului sau prin comprimarea mamelonului. Devine un motiv de ingrijorare cand cantitatea de lichid este mare, apare fara o legatura cu traumatismele sau stimularii mamare si trebuie investigata prin consult endocrinologic.

any_1949

acum 10 ani

Nu cred ca este bine ce ti se intampla...

Doctorulstietot

acum 10 ani

Determini nivelul prolactinei( singe) si faci o echografie mamara.