Lichid transparent din sani

Afectiuni ale sanilor

Postata de FallingStar cu 10 ani in urma.

Buna ziua. De o saptamana, atunci cand strang sanul drept, iese un lichid incolor si putin lipicios. Acum doua zile a inceput sa iasa sin din sanul stang la fel. Am 28 de ani, nu am fost insarcinata si nu am facut niciun avort pana acum. Simtomele pe care le mai am (durere usoara a sfarcului, dureri in abdomenul inferior)sunt ca inainde de menstruatie. Care ar putea fi explicatia?Multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Galactaoreea= scurgeri mamelonare- poate fi determinata de stimularea excesiva a glnadelor mamare, efect secundare ale medicamentelor, infectii mamare sau de tulburari ale hipotalamusului sau ale glandei hipofize.
Este recomandat sa consultati medicul endocrinolog pentru evaluare.

Mirela Constantin

acum 10 ani

Nu te ingrijora insa iti recomand sa mergi la doctor cat de repede posibil. Poate fi o dereglare hormonala ceva, dar nu lasa lucrurile asa. Iti recomand sa mergi la Donna Medical Center. Am citit ca au adus si un aparat care face un test papanicolau pentru san. e ca la cel pentru col dar analizeaza lichidul din san, pentru ca si asta poate fi un semn al cancerului de san. uite detalii pe site-ul lor: http://www.donna-medicalcenter.ro/halo-testul-papanicolau-pentru-san.html Din ce am inteles poate sa depisteze riscul de cancer mamar si chiar cancerul in sine daca exista in organism. Sanatate multa si tine-ma la curent. sper ca ti-am fost de ajutor.