intrerupere anticonceptionale

Afectiuni ale sanilor

Postata de alealexalexandra cu 14 ani in urma.

Buna ziua. am luat anticonceptionale pt prima oara, diane 35, dar dupa 8 zile le-am intrerupt deoarece nu ma simteam deloc ok. sanii mi s-au marit, sunt calzi mereu si ma dor foarte tare, plus ca aveam o sangerare mica de fiecare data cand urinam. astazi nu le-am mai luat si s-a diminuat si tensiunea mamara, iar sangerarea a disparut. am actionat bine?...urmeaza si un consult endocrinologic pe viitor.

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 14 ani

Da, ai actionat bine. Si pe mine m-au durut foarte tare sanii de la anticonceptionale si mi-a zis medicul ca la multe femei dau tot felul de efecte secundare. Diane 35 sunt si foarte puternice. Sincer, sfatul meu este sa nu mai bagi nimic hormonal in tine si sa folosesti prezervativul. Iar daca le iei pentru tratament, mai bine ramai cu disfunctiile decat cu depresii, sani durerosi si altele.

maria.corina

acum 14 ani

Si eu sunt de parere ca ai facut bine renuntand la ele. Insa,din cate stiu eu, pe prospect nu scrie nimic de astfel de reactii adverse. este putin ciudat,ai face bine sa consulti un doctor ginecolog. Si eu am folosit pastile anticonceptionala dar singurul disconfort a fost o usoara greata in primele 2 luni.