interppretare ecografie mamara

Afectiuni ale sanilor

Postata de eireneish cu 8 ani in urma.

Buna ziua, am facut o ecografie mamara si mi s-a spus ca la sanul stang am o formatiune hipoecogena neomogena cu contur neregulat microbulat cu dimensiuni de 5/5 mm si ca tesutul glandular din vecinatate are ecogenitate scazuta, cu tendinta la dezorganizare.Mi s-a recomandat un RMN. Ce suspiciuni ridica aceasta formatiune? nu inteleg termenii..

Raspunsuri (1)

terapeutnaturist

acum 8 ani

Buna ziua
in primul rand nu trebuie sa va speriati,asemenea formatiuni sunt des intalnite. Eu tratez clientii mei holistic,cunosc cauza insa nu este locul potrivit sa intru in detalii aici. Ce pot sa va recomand este sa folositi Chlorophyl liquid 3 linguri in apa plata ,xantho plus 3x1 si rhodiolun 3x2 pe zi. Mai ar fi ceva dar nu pot sa va spun aici.Strict personal
Feriti-va de biopsie si alte metode agresiva,nu va lasati radiata
Eva