imi curg sanii

Afectiuni ale sanilor

Postata de elenabianca232 cu 10 ani in urma.

dc imi curg sanii?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Exista mai multe cauze ce pot duce la galactoree( secretia mamara): sarcina, stimulare excesiva a mamelonului, infectii/inflamatii, tulburari hormonale ( secretie crescuta de prolactina), formatiuni tumorale, etc.
Este indicat sa consultati medicul ginecolog si/sau endocrinolog pentru evalaure.

Mirela Constantin

acum 10 ani

Asa cum am comentat mai devreme pe un subiect asemanator iti zic si tie pentru c ami se pare important. Nu sta asa si nu presupune nimic, du-te la medicul ginecolog. Nu este un lucru de ignorat. Azi am citit chiar pe site despre un test papanicolau pentru depistarea cancerului la san. Am inteles ca tocmai secretia sanilor o analizeaza si-ti spune daca nu ai decat un dezechilibru sau ai de ce sa te ingrijorezi. Am citit si pe site-ul celor de la Donna Medical Center (ca ei sunt singurii cred care l-au adus in Romania) ca asta este singura metoda nedureroasa care iti va spune daca ai ceva sau nu....

uite link: //sfatulmedicului.ro/Cancerul-mamar/cea-mai-noua-metoda-de-screening-a-cancerului-la-san-acum-si-in-romania-_11933

sanatate multa