Gynecomastie sau ce se intampla?

Afectiuni ale sanilor

Postata de Hawk98 cu 10 ani in urma.

Am 15 ani , 1,73 si 63 de kg. Sunt baiat iar sfarcurile mele sunt cam mari si se vad foarte urat daca port tricouri albe sau mulate. Piept am cat de cat deoarece am lucrat iar luna viitoare ma voi duce la sala. Am observat ca daca ma incordez nu se vede chiar atat de urat deci care este solutia? Trebuie sa fac pieptul atat de mare incat sa maschez restul? Nu imi spuneti sa ma duc la medic deoarece nu am timp momentan. Exista vreun unguent sau pur si simplu sufar de gyno? Voi pune maine o poza sa va lamuresc. Am deja de la 12-13 ani chestia asta si nu da semne de retragere. Astept pareri

Raspunsuri (3)

FreeStyle11

acum 10 ani

Asta e ceva normal, multi barbati au sfarcuri mai mari sau mai mici, am vazut si eu o gramada.Ginecomastia e cand iti cresc sani, deci nu numai sfarcurile.Daca pieptul e normal mai ales ca il lucrezi, daca e tare si sta intins atunci nu ai nimic.Daca te duci la piscina cred ca vezi barbati cu sfarcuri, dar nu au sani.

Hawk98

acum 10 ani

Da dar totusi nu mi se pare normal. E ca o bila si ma deranjeaza foarte tare. Daca e frig afara sau ma ating se fac normale. Voi posta maine o poza

Mirela Constantin

acum 10 ani

Dar la un consult ai fost? Ti-a dat medicul acest diagnostic? Ai facut o radiografie macar sau orice alta investigatie ca sa vezi daca este ok? Eu zic ca au trecut ceva ani de cand ai problema asta ... du-te la Donna Medical Center sau undeva de incredere unde sa-ti recomande ce ar trebui sa faci.