ganglioni axiali

Afectiuni ale sanilor

Postata de ani555 cu 11 ani in urma.

la axila dreapta mi s-au gasit 3 ganglioni cu aspect inflamator de 20 mm. eu am probleme cu dantura, o infectie chiar pe partea dreapta. considerati ca acesti ganglioni pot avea legatura cu infectia de la dantura?
multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Ganglionii axilari dreneaza mana, bratul, peretele lateral toracic, peretele abdominal si portiunea laterala a sanului. Astfel, trebuie cautata o cauza din aceasta zona.
Este bine sa efectuati o ecografie mamara+/- mamografie.
.

eva40

acum 11 ani

sistemul limfatic nu functioneaza cum trebuie din cauza rezidurilor,doar o cura de Liquid Chlorophyl ar trebui sa faci si ai rezolva problema.
Ecografia nu are ce sa demonstreze,doar sa te coste si sa fi dopata cu medicamente.Este alegerea ta
Farcas Eva
Terapeut naturist,nutritionist
Specialist medicina quantica
***@yahoo.com
www.***.ro