fibroadenom

Afectiuni ale sanilor

Postata de IMC cu 12 ani in urma.

Am 21 de ani si un fibroadenom de 2,5 cm. La ecografie mi-a zis ca trebuie operat. Este complicata operatia? Dupa anestezie trebuie sa stai nemiscat cateva ore?

Raspunsuri (6)

AdaM

acum 12 ani

Am fost operata in urma cu 4 ani. Mi-am revenit complet dupa 2 ore. Nu te speria, nu e grea operatia. A doua zi mi-au dat drumul acasa. Important e ca rezultatul probei ce se ia din nodul sa fie benign.

mihaela

acum 11 ani

am fost operata acum trei saptamani de tumora mamara stanga am ale sa fac operatia la iocn cluj napoca eu find din dr-tr severin vreau sa spun ca totul a fost ok dupa operatie mi sa spus ca este un fibroadenom ma operat un medic chirurg de la institut langa dansul fiind si un rezident medic ginecolog vreausa spun ca sunt bine din punct de vedere al operatiei dar psihicul imi este afectat ptr ca acolo sunt numai cazuri foarte grave ma voi ruga de acum inainte ptr toata lumea bolnava la bunul dumnezeu

cristina

acum 11 ani

am 19 ani si la 18 ani am avut fibroadenome pe ambele parti,operatia este strict necesara.Nu este complicata aceasta,nu ai de ce sa te temi.dupa anestezie poti sa te comporti normal,evident ca trebuie sa fii atenta la pansamente,nemiscata nu trebuie sa stai)))succese si mult curaj!!!

Anna

acum un an

Buna! Dupa operatie ti au mai aparut alte fibroadenoame? Imi spui, te rog, ce medic te a operat?

Nicoleta

acum un an

Buna, eu m-am operat de 2 fibroadenoame in urma cu 16 ani ,iar acum mi-a apărut iarăși , m-am operat acum 2 săptămâni și sunt ok.
Medicul care m-a operat prima și a doua oară este prof. Alexandru Blidaru chiar este cel mai bun.

Anna

acum 8 luni

Buna! Poti sa mi dai, te rog, cateva detalii in privat?