Epicriza

Afectiuni ale sanilor

Postata de monica-simona cu 12 ani in urma.

As vrea sa stiu ce inseamna excizie sectorala mamara stanga,cu examen histopatologic intraoperator:fibroadenom intra si pericanalicular,deoarece am fost poerata la un san si nu am primit explicatii clare,daca mi sa scos nodulul sau doar mi sa facut biopsie.
Va multumesc.

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

În cazul d-vs s-a realizat excizia (scoaterea) nodulului şi s-a determinat că acesta nu este de natură canceroasă

monica-simona

acum 12 ani

Va multumesc pentru explicatie .

Anna

acum un an

Imi spuneti, va rog, la ce medic si spital v ati operat?