durerile de sani

Afectiuni ale sanilor

Postata de dalyna cu 14 ani in urma.

Inainte de menstruatie cu aprox. 2 saptamani incep durerile de sani asociate cu o stare de oboseala foarte accentuata iar cu cateva zile inainte de aparitia menstruatiei imi este foarte rau, am stari de voma, greata! Nu stiu ce se intampla, sa fie vb. de probleme hormonale?

Raspunsuri (6)

cristina0606

acum 14 ani

si eu patesc lucru asta de cativa ani.doctorul a zis ca e ceva normal, sindrom premenstrual, nu lua anticonceptionale ca va fi mai rau, incearca sa mananci sanatos si sa iei calciu.sanatate

ioana

acum 13 ani

si pe mine ma dor foarte rau sani la fel k si tn cu 2 saptamani inainte de menstruatie dar cred k asa este normal pt k ciclu imi vine de fiecare data la timp.as spune k nu ai de ce sa te speri dar cel mai bn ar fi sa mergi la un ginecolog

anutzik

acum 13 ani

si pe mine ma dor foarte tare sanii...si iau si anticonceptionale...am crezut k ma vor ajuta sa scap de dureri...am scapat de cele de burta dar sau accentuat cele de la nivelul sanilor

cristina maria

acum 10 ani

durerile de sani sunt fregvente, pe mine ma dor inainte de ciclu cu 2,,,3 zile, e ceva normal, dar daca persista indelungat, e nevoie de consult la medic SANATATE

Gabriela

acum 8 ani

Buna am 13 ani si am sanii mici ( nici chiar mici medi) ,,si nu am ciclu ?
Sa mă speri ca la vârsta mea nu am ciclu.
Am 40 kg,si 1,51 inaltime ?

Gabriela

acum 8 ani

Buna am 13 ani si am sanii mici ( nici chiar mici medi) ,,si nu am ciclu ?
Sa mă speri ca la vârsta mea nu am ciclu.
Am 40 kg,si 1,51 inaltime ?