Dureri de sani

Afectiuni ale sanilor

Postata de MihaelaLiliana cu 12 ani in urma.

Am 24 de ani, si de 2 saptamani, am dureri de sani, zi si noapte.
De cate ori am facut dragoste cu sotul meu, ne/am ferit, pentru ca nu pot lua anticonceptionale. si din neglijenta, nu am mers sa ma interesez si de alte metode.
Va rod sa imi raspundeti.
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

Pena

acum 12 ani

Durerile de sani sunt specifice dereglarii hormonale. DUREREA INSEAMNA CA NU AI O PROBLEMA GRAVA. AR TREBUI SA MERGI LA GINECOLOG sau endocrinolog pt control/analize. Echografia mamara evidentiaza daca ai vreun nodul.
Dar, fara sa fiu dr, pot sa-ti spun ca prezenta durerii este un lucru bun si arata ca nu ai nimic grav. Bolile urate se manifesta perfid, fara durere.
Am avut si inca mai am probleme cu sanii si stiu ce spun. Mergi la doctor. Mie, cand aveam dureri, mi-a fosT recomandat unguentul Fenilbutazona, care este un antiinflamator. MERGI LA DOCTOR, SANATATE SI NU TE SPERIA. Probleme hormonale au multe femei.

Medic Epuran

acum 12 ani

Doriţi un răspuns referitor la alte modalităţi de contracepţie sau un răspuns legat de cauza apariţiei acelor dureri?