dureri de sani

Afectiuni ale sanilor

Postata de dalyna cu 14 ani in urma.

Buna,
iti recomand si eu sa mergi pe ce ai inceput, pe Infanrix adica. In aceeasi situatie m-am aflat si eu cu baietelul meu si am ales sa mergem pe linia inceputa. In plus, stii ca firma producatoare de vaccin (glaxo) nu garanteaza eficienta vaccinarii daca nu urmezi schema de vaccinarea tot cu acelasi produs?
Succes la decizie

Raspunsuri (3)

dalyna

acum 14 ani

Inainte de menstruatie cu aprox. 2 saptamani incep durerile de sani asociate cu o stare de oboseala foarte accentuata iar cu cateva zile inainte de aparitia menstruatiei imi este foarte rau, am stari de voma, greata! Nu stiu ce se intampla, sa fie vb. de probleme hormonale?

cristina0606

acum 14 ani

si eu patesc acelas lucru de foarte multi ani,doctorul a zis ca e ceva normal,sindrom premenstrual. sa nu iei anticonceptionale ca va fi mai rau.incearca sa ai o alimentatie cat se poate de sanatoasa si sa iei calciu.bafta

dalyna

acum 14 ani

Citat:
si eu patesc acelas lucru de foarte multi ani,doctorul a zis ca e ceva normal,sindrom premenstrual. sa nu iei anticonceptionale ca va fi mai rau.incearca sa ai o alimentatie cat se poate de sanatoasa si sa iei calciu.bafta

dar este normal ca sindromul premenstrual sa isi faca aparitia din ziua a 18 a a ciclului, terminasem ultima menstruatie cu 10-11 zile in urma sa apara aceste dureri de san, si nici nu inteleg de ce am tari de voma inainte cu 2-3 zile sa inceapa menstruatia?