Dureri de sani/ Menopauza

Afectiuni ale sanilor

Postata de maria941 cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
e normal ca dupa operatie de histerectomie subtotala sa am dureri la nivelul sanilor?? Durerile apar de regula in perioada in care aveam ciclul mesntrual. De asemenea ar fi indicat sa fac tratament cu medicatie adecvata menopauza deoarece nu am ciclu de 2 ani? Am 42 de ani.
Multumesc.

Raspunsuri (8)

Iuli

acum 13 ani

Dupa aceasta operatie ar fi indicat sa consultati un endocrinolog care sa va evalueze din punct de vedere hormonal si sa va recomande sau nu un tratament.

maria941

acum 13 ani

Multumesc. O sa incerc si aceasta varianta.

incognito35

acum 13 ani

si eu am o problema identica, aml uat duphaston si tot degeaba durerile persista

marilu123

acum 13 ani

duphastonul este pt.ciclu, ti-a venit ciclu si totusi ai dureri?

incognito35

acum 13 ani

nu, nu mi-a venit ciclul nici acum si a trecut aproape un an de la interventie

marilu123

acum 13 ani

dupa duphaston trebuia sa vina ciclu la 3-4 zile, intreaba doctorul ce se intimpla

incognito35

acum 13 ani

Multumesc pt sfat .

maria

acum 10 ani

am 46 de ani de 6 ani sunt in menopauza am dureri de san mai ales la atingere sub brat nu am noduli dar la palpare simt noduli.Imi este frica sa nu fie ceva grav cam de 7 zile am simptomele urmeaza sa fac o mamografie.