dureri ale sfarcului

Afectiuni ale sanilor

Postata de mihail157796 cu 14 ani in urma.

buna,am nascut de o luna,iar baiatul meu cind mananca ma stringe foarte tare,ma dor sfarcurile ingrojitor la unul chiar mia crapat ce as putea folosi ca sa nu il afecteze pe bebe,merci

Raspunsuri (5)

Andreea

acum 14 ani

Sincer cred ca este cazul sa mergi la doctorul ginecolog, se poate agrava cu timpul, mai ales crapatura aia nu suna prea bine, poate ajunge la o mica infectie ceea ce ar complica lucrurile. Fa o vizita medicului! Succes!

mihail

acum 14 ani

multumesc frumos asa am sa fac

maria

acum 14 ani

Am trecut si eu prin asa ceva. Din fericire acuma exista la farmacii o protectie care se aplica pe mamelon (din silicon sau plastic transparent). Nu stiu cum se numeste dar este foarte eficient. Va trebui sa-l convingi pe bebe ca si din acel plastic vine laptic.

Raluca

acum 8 ani

Garmastan, dc imi amintesc bine, este un unguent care se da pe sfarc. Bebe poate suge, nu-i face rau.

Raluca

acum 8 ani

Garmastan, dc imi amintesc bine, este un unguent care se da pe sfarc. Bebe poate suge, nu-i face rau.