dureri ale sanilor

Afectiuni ale sanilor

Postata de andreeak cu 11 ani in urma.

Buna.As avea si eu o intrebare....de aproximativ 2 luni am inceput sa am mancaririmi la nivelul sanilor, mai exact in jurul mameloanelor....dar sunt mai accentuate la nivelul sanului stang.In schimb nu mio aparut pete sau altceva pe san . De asemenea inainte cu cateva zile de am veni ciclul in fiecare luna ma dor sanii dar asta am considerat ca este ceva normal.....ma ingrijoreaza f mult mancarimea sanilor pt ca am zile in care ma mananca f rau si imi vine sa ma scarpin f tare pana ma inrosesc.
Este ceva grav?Ar trebui sa merg la medic....la ce medic trebuie sa merg?

Raspunsuri (4)

Larisa

acum 9 ani

nu te ingrijora sunt semne ca, iti cresc sanii. Si nu te speria ca te dor in fiecare luna a menstruatiei , cu timpul durerea va disparea. Dar incearca sa iti ''''scarpini'''' sanii cu dosul palmei pentru a nu face rani :D

Elisabeta

acum 8 ani

Buna am si eu o itrebare am ceva mancarimi in jurul sfarcului drept si nu stiu dc ,ajutatima

GuestUser

acum 8 ani

Si mie mi se întâmplă la fel....

Mm

acum 2 ani

Bună am si eu o întrebare de ceva timp am mâncărimi în zona mamelonului stâng și niste bubițe micuțe roși menționez ca sunt însărcinată în luna a 7