Dureri ale mamelonului

Afectiuni ale sanilor

Postata de mariamirela cu 13 ani in urma.

Am de ceva timp o durere inla mamelonul stang si ma doare si sanul mai rar,nu e durerea aceea din timpul menstruatiei,ma junghie,inteapa......si nush ce sa fac.Am auzit k prima oara se face o ecografie si apoi o mamografie.Va rog sp ce sa fac.(20 de ani)

Raspunsuri (4)

Adrienne

acum 13 ani

Pana dupa 40 de ani, nu se recomanda mamografia din cauza densitatii tesutului mamar. La un cabinet de ginecologie, se poate face un consult si o ecografie a glandei mamare. La un cabinet particular ar fi cam 150 de lei consultatie plus ecografie. Nu este dureros.

Dana_13

acum 13 ani

Iei cumva anticonceptionale? Am aceeasi problema, care a aparut in urma tratamentului cu Yasmin pentru chisturi... de frica acelor intepaturi am renuntat luna aceasta la tratament.

mariamirela

acum 13 ani

Da iau anticonceptionale marvelon,innainte luam altele si nu ma durea dar de cand mi le-ad dat doctorul pe acestea ....nush la ceva timp m-a durut,chiar si cand am facut o pauza de vre-o 2 luni.

Maria

acum 13 ani

Buna ziua
Pot sa va ajut. Pentru detalii scrieti-mi pe e-mail [email protected]. Daca imi lasati un nr. de telefon, va contactez eu.
Va doresc multa sanatate.