durerea de sani

Afectiuni ale sanilor

Postata de luminita4093692 cu 16 ani in urma.

Buna.Am si eu o problema.Am dureri la sanul stang.Am schimbat modelul de sutien,acasa stau fara dar durerea persista.Am facut control la medicul ginecolog,iar aceasta a spus ca nu e nimic anormal dar ca trebuie tratat sanul drept,si mi-a prescris "Mastodynon",cate 30 picaturi de 2 ori pe zi,timp de 2 luni.Fara alte explicatii.Pe reteta la diagnostic scrie"Mastoza". Am cautat acest diagnostic dar nu gasesc nicaeri vreo lamurire. Ma poate ajuta cineva cu vreun raspuns? Va multumesc.

Raspunsuri (1)

marius404

acum 16 ani

Mastoza este o afectiune benigna si neimflamatorie.daca nu scrie decat mastoza nu e cazul sa-ti faci probleme.O mamografie te-ar putea ajuta sa scapi de griji.