durere

Afectiuni ale sanilor

Postata de mariclau cu 12 ani in urma.

buna,de o sapt ma dor sanii si sunt tari.imi poate spune cineva de ce?unele persoane miau spus ca ma dor din cauza ca,cresc.am 16 ani si sanii mei nu sunt asa bine dezvoltati

Raspunsuri (3)

Dar

acum 12 ani

Sanii te dor cand cresc sau inainte de ciclu. Pot sa te mai doara daca ai o dereglare hormonala. Daca te mai dor si dupa ciclu, mergi la med de familie.

mariclau

acum 12 ani

la ce medic de familie am...mai bn ma duc la un specialist.ms

Medic Epuran

acum 12 ani

Mastalgia (durerea de sâni) poate avea numeroase cauze, dar ţinând cont de vârsta d-vs cel mai probabil este vorba de modificările hormonale care apar la această vârstă sau de retenţia lichidiană care apare la menstruaţie. În cazul persistenţei pentru o perioadă îndelungată a durerilor la nivelul sânilor ar fi recomandat consultul unui medic ginecolog