durere san stg

Afectiuni ale sanilor

Postata de Lory ddd cu 13 ani in urma.

buna seara. alaptez de o luna si jum.si de aprox. oluna am durere vie si usturime cand alaptez si nu numai iar in varful mamelonului s-a format un punct galben de unde pleaca durerea. am luat antibiotic la sfatul medicului am golit sanul dar tot nu a trecut. sanul nu este rosu , nu este tare.cui sa ma adresez? deabia pot sa-l alaptez pe cel mic din sanu asta(1-2ori pe zi) si nici nu stiu daca ebine!

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Iuli

acum 13 ani

Consulta urgent alt medic ginecolog!!!

Carpe Diem

acum 13 ani

Consulta urgent alt medic ginecolog si nu alapta din sanul inflamat. Intre timp du-te la farmacie si iti cumpara unguentul GARMASTAN, unguent recomandat si foarte eficient in tratarea afectiunilor sanului in timpul alaptarii.