durere mamara

Afectiuni ale sanilor

Postata de alina1078 cu 12 ani in urma.

Buna seara.am o intrebare la care inca nu am avut un rezultat concret.in februarie am facut un avort dupa care medicul respectiv mi_a prescris niste anticonceptionale numite estinette insa de la sfarsitul lunii aprilie am sesizat dureri puternice la sani,am facut o serie de controale si mi_au zis ca nu am nimic grav,mi_au dat tratamente cu naprosyn care nu m_a ajutat prea mult,dupa care am mers din nou la medic si mi_a zis ca as avea glanda pentru alaptat inca dezvoltata si mi_a zis sa urmez un alt tratament cu danzen pentru 10 zile si un asa zis integrator numit centella complex forte dar dupa toate astea eu inca am dureri si intepaturi la sanul stang si nu inteleg ce ar fi.puteti sa_mi da_ti vreo explicatie sau vreun remediu.eu m_am gandit ca ar fi de la anticonceptinalele pe care le_am luat si le_am intrerupt in aceste dureri persista de prea mult timp.multumesc frumos

Raspunsuri (2)

Pena

acum 12 ani

Cred ca ai o dereglare hormonala datorata avortului si anticonceptionalelor. Ambele deregleaza organismul, il dezechilibreaza. Problemele aparute nu dispar curand, dureaza la unele persoane mai mult. Trebuie rabdare, medic competent, analize si tratament adecvat. Sanatate.

corina

acum 10 ani

buna, imi poti spune te rog unde ai gasit anticonceptionale estinette? se gasesc in romania? multumesc frumos