durere in partea dreapta a sanului

Afectiuni ale sanilor

Postata de alisia17 cu 13 ani in urma.

de 2ani de zile ma tot doare in partea dreapta a sanului drept catre sub brat ,este oare un motiv de ingrijorare?

Raspunsuri (3)

Filipa

acum 13 ani

Te doare de doi ani si nu te-ai ingrijorat? De ce nu mergi sa-ti faci un control, o echografie? Prezenta durerii poate insemna ca nu este ceva foarte grav, dar numai controlul medical iti poate da raspunsul. Sanatate.

Medic Epuran

acum 13 ani

Durerea este un fenomen care semnalează o leziune tisulară prezentă sau iminentă, având un rol protector, permiţând prevenirea sau agravarea leziunii.
Concluzia este că trebuie identificat dacă există o afecţiune în acea zonă, prin consultul unui medic (internist, chirurg). Prin efectuarea consultului clinic şi efectuarea unor analize, medicul va putea identifica cauza durerii şi va putea pune un diagnostic corect

flory sandu

acum 10 ani

Urgent