durere de sani

Afectiuni ale sanilor

Postata de membru217972 cu 8 ani in urma.

buna ziua.va rog din suflet sa ma ajutati...de ceva timp pe sani mi.au aparut niste iritati..care sunt insotite de mancarimi.usturimi..si intepaturi..am fost la medic si mi.a dat o crema dar nu sa schimbat nimic. .din contra iritatia sa extins. .ajutati.ma va rog cu un sfat.

Raspunsuri (1)

Dr. Razvan Pop

acum 8 ani

Buna ziua, trebuie sa va prezentati la un medic dermatolog in primul rand pentru a analiza cauza iritatilor. Poate pleca de la o simpla alergie de contact dar poate reprezenta si o alta patologie din sfera dermatologica si nu numai. Iritatile pe piele pot reprezenta o boala dermatologica, o boala infectioasa, chiar si o parte de afectiuni din sfera neurologiei, deci fara un consult adecvat dermatologic nu aveti cum sa fiti tratata.