Durere de sani dupa menstruatie?

Afectiuni ale sanilor

Postata de Utilizator11637138037 cu 2 ani in urma.

Buna ziua, de aproximativ 3 luni am dureri de sani dupa menstruatie si este mai accentuata durerea la sanul drept, la cel stang este foarte putin..o perioada am pus pe seama ovulatiei, dar in timpul menstruatiei durerea inceteaza.. pe urma la o saptamana dupa menstruatie..durerile apar din nou…si persista pana la urmatorul ciclu. sanii se maresc putin, nu foarte mult.. care pot fi cauzele? Am 39 ani. Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/durerile-de-sani-cand-ar-trebui-sa-te-ingrijoreze_16925