durere de san

Afectiuni ale sanilor

Postata de alina//1982 cu 10 ani in urma.

buna ziua,am 30 de ani si as vrea unele lamuriri,pana ce voi ajunge la medic.De cateva zile ma supara rau sanul drept,si am observat o scurgere din el.Am mai simtit eu demult o durere la atingere dar nu am dat importanta pentru ca era ceva care nu ma deranja,doar daca ma aingeam durea .Acum de cateva zile ma doare si la atingere simt ca o galma tare,aflata spre axila,si in interior simt ca o arsura.Pate fi ceva drav?

Raspunsuri (4)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa consultati medicul ginecolog ( cu efectuarea ecografiei de sani, eventual mamografie). Ar fi bine sa nu amanati consultul de specialitate ; poate fi o infectie ( mastita) , formatiune tumorala, etc.

alina//1982

acum 10 ani

va multumesc

calota

acum 10 ani

buna erata am 30 ani as vrea unele lamuriri de cate va luni de zile ma supara rau sanul poate sa fie ceva spuneti mi va rog

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Aveti nevoie de evaluare pentru a aprecia gravitatea. Efectuati o ecografie mamara si/ sau mamografie si consultati medicul ginecolog.