Displazie mamara

Afectiuni ale sanilor Displazia fibromusculara

Postata de nicoleta5699674 cu 15 ani in urma.

Stie cineva daca displazia mamara se vindeca?Exista vreun tratament care sa tina boala sub control?
va rog sa ma ajutati si sa mi raspundeti..

Raspunsuri (3)

Tudorel8

acum 15 ani

buna! acum 5 ani un medic ecografist ma diagnosticat cu displazie mamara,nu am facut nimic in privinta asta am sanii foarte frumosi desii am 40 de ani si am si nascut. asta nu inseamna ca trebuie sa faci noduli,cancer ori altceva. trebuie sa fii foarte atenta la lovituri si sa consulti imediat un medic daca ai dureri sau modificari la nivelul sanilor

roman

acum 11 ani

Displazie mamară; boală de origine endocrină, intervenţiile chirurgicale sunt de prisos, nodulii pot apărea din nou. Se amestecă 1 linguriţă de oţet de mere cu 1 linguriţă miere în 200 ml. apă, se bea câte 1 cană de 3 ori/zi, cu 20 min. înainte de mese.. Tratamentul va fi urmat până se va consuma 1 litru oţet de mere, dacă mai este nevoie se reia după o pauză de 2 săptămâni. Tratamentul se reia ori de câte ori apar simptomele bolii.

dorina cretzu

acum 10 ani

as v rea sa stiu cat timp se face tratamentul si daca exista riscuri