dimensiune diferita a sanilor

Afectiuni ale sanilor

Postata de cristina278 cu 12 ani in urma.

buna, as dori un sfat profesional la problema care o am. sunt mamica de 7 saptamani si alaptez, dupa 4-5 saptamani am observat ca sanul stang e mai mare, am merg la medicul de familie si imi zice ca e ceva normal cand alaptezi, deoarece e din cauza hormonilor. bine am inteles partea aceasta dar nu imi poate spune solutii sa previn faptul asta, daca va continua sa ramana asa ssau sa creasca si mai mult sanul stang? dupa alaptare isi vor reveni la marimea egala? ori poate am sanse de acum sa fac ceva pt egalarea lor? sunt disperata multumesc

Raspunsuri (3)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua,

Sanii nu au marimi egale. In perioada alaptarii ei se maresc si astfel se vede diferenta dintre ei mai bine. Dupa ce nu veti mai alapta sanii isi vor reduce dimensiune si atunci nu va mai fi evidenta acea diferenta.

pena

acum 12 ani

Trebuie sa alaptezi copilul din amandoi sanii, in mod egal. Probabil unul dintre sani este ''''mai productiv'''' decat celalalt. Stimuleaza-i pe amandoi. Sanatate.

cristina278

acum 12 ani

va multumesc pentru sfaturi