despre sani

Afectiuni ale sanilor

Postata de larisuka cu 12 ani in urma.

Ma cheama Larisa si am 21 de ani si de mai mult timp mi''a crescut pe pieptul stang la sfarc ceva ce nu pot explica, un fel de al 2''lea sfarc sau cum se zice si mi''a fost teama sa merg la spital sa nu cumva sa aflu ceva rau si de cateva luni simt ca parca ma arde pieptul in diferite locuri l''am si controlat sa vad daca este ceva dar nu simt nimic in neregula ,pentru ca m''am gandit sa nu am vre''un nodul...daca puteti dumneavoastra sa''mi spuneti ce ar putea fii ar fi mai bine sper sa nu fie ceva rau va multumesc

Raspunsuri (5)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

descrieti putin leziunea nou aparuta? are secretii deosebite la culoare? e situata la nilveul areolei mamare sau la nivelul mamelonului (sfarcul)

fetitzacuminte

acum 12 ani

nu are nici o secretie de nici o cloare si este la nivelul mameleonului(sfarcului) doar mi''a aparut leziunea asta si de cateva luni a inceput sa simt ca parca ma arde in san ..va multumesc

larisuka

acum 12 ani

nu are nici o secretie de nici o culoare si este la nivelul mameleonului(sfarcului) doar mi''''a aparut leziunea asta si de cateva luni am inceput sa simt ca parca ma arde in san ..va multumesc

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine sa va adresati medicului ginecolog, pentru o examinare clinica, observarea leziunii, eventual va indica o ecografie mamara pentru a depista cauza mastodiniei (a durerii de san).

Sabina

acum 7 ani

Buna! am si eu o problema; - la sanul stang, am o durere imensa, si chiar pe sfarc am un fel de cos, un del de furung si sunt tare speriata, nu am avut niciodata asa ceva! am un bebe de 1 si 5 luni si eu am 20 de ani... ma puteti ajuta va implor, macar cu un sfat!