Despre sani

Afectiuni ale sanilor

Postata de cu 15 ani in urma.

Am de aproape o luna de zile o jena la sanul stang, mai exact simt ca o arsura aproape de subrat,insa nu mereu si as vrea sa ma sfatuti daca trebuie sa ma duc la medic(in rest mam palpat dar nu am sesizat nici o modificare de nici un fel)sunt si o fire f fricoasa sa fie si pe plan psihic...

Raspunsuri (4)

nicoleta5699674

acum 15 ani

DESIGUR.. NU AMINA! Eu am displazie la ambii sani de cca 3 ani iar acum nu ma simt prea bine..dar macar am tinut in friu boala pina acum...e si virsta la mine(47 ani..)tu banuiesc ca esti tinara..deci nu pierde timpul!

GABRIELA138103148

acum 15 ani

Nici nu mai sta pe ganduri!! Eu sunt mamica unui baiat de 8 ani si am probleme cu sanii din cauza ca nu am luat imediat ce mi-am intarcat baiatul tratament. Din acest motiv am mastoza la ambii sani si fac tratament si acum.Medicul la care merg mi-a spus ca tratamentul va dura 6 luni. apoi vom vedea. Daca nu se rezolva mi-a dat 2 alternative:ori mai fac un copil , ori ma operez!!??!! Abea am 3 luni de tratament si ma simt considerabil mai bine si sper ca totul sa se rezolve!! Iti urez mult curaj si multa sanatate si sa ai norocul sa dai peste un medic bun.

Sheila

acum 14 ani

mergi la doctor pt un control

vasilica1140292

acum 14 ani

am doi ani de cin am fost operata de fibrom uterin ,iar de atunci ancontinu ma dor sanii ..m-am palpat la ambii sani si nu sesizat nimic anormal ..care ar fi cauza?