De ce sanul stang este uscat si ma scarpina ?

Afectiuni ale sanilor

Postata de Maria Ioana cu 4 luni in urma.

Buna Ziua am 16 ani si Sanul Stang ma Mananca intruna Chiar nu mai pot ar trebuii sa ma Duc la Un Doctor ? Am ceva Probleme ?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 luni

Buna ziua,

Mancarimea la nivelul sanului poate fi cauzata de mai multi factori, inclusiv iritatiile pielii, dermatitele, eczemele sau alergiile. In rare cazuri, poate fi un semn de cancer de san, dar in acest caz mancarimea este insotita si de alte simptome precum inrosirea pielii, umflaturi sau scurgeri neobisnuite.

Va recomandam sa folositi o crema hidratanta pentru a reduce uscaciunea si mancarimea pielii. Daca simptomele persista, ar trebui sa consultati un medic.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/cele-mai-bune-remedii-naturale-pentru-pielea-iritata-si-mancarimi_15200
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/simptome-ale-afectiunilor-mamare_814