De ce ma dor sanii?

Afectiuni ale sanilor

Postata de LORIFLORI89 cu 10 ani in urma.

De o saptamana si ceva am constatat ca am niste dureri la nivelul sanilor. Nu am dat mare importanta,dar durerea nu a disparut. Am inceput sa ma panichez. Mai am 7 zile pana la mens,dar ma dureau ca teva zile,2,3 zile inaitede mens,dar acum,o saptamana si ceva ma sperie. Am senzatia ca sunt grei. Am uitat eu iau Iasmin de 1 an si ceva si nu am facut nicio pauza. Crede-ti ca ele sunt vinovate de durerile asta? Va rog ajutati-ma,ca eu una nu stiu ce sa cred! Va multumesc

Raspunsuri (1)

vikitoria

acum 10 ani

Yasmine are o concetratie foarte puternica de hormoni..aceste anticonceptionale sunt indicate mai mult pentru persoanele care au probleme cu ovarele (chisturi).deci e posibil ca va dor sanii de la ele.Eu personal am luat anticonceptionalele acestea pentru a ma ajuta sa nu mi se mai faca chisturi ,dar corpul meu nu le-a suportat.aveam foarte mari greturi de la ele.
Ar trebui sa va adresati medicului ginecolog .
Dar daca nu aveti probleme ginecologice nu ar fi mai bine sa va interesati de niste anticonceptionale cu un numar mai redus de hormoni?