de ce ma dor sanii?

Afectiuni ale sanilor

Postata de erykuta cu 14 ani in urma.

Mi-am facut testul de sarcina si nu sunt insarcinata de ce ma dor sani si ii simt unflati?

Raspunsuri (20)

Cazacu Mirela

acum 13 ani

Buna,

Scuze pentru deranj, am si eu aceeasi problema ca si tine, as fi vrut sa stiu daca ai fost la medic sau ai gasit raspunsul la problema avuta.

Multumesc!

Iusta

acum 13 ani

Buna!

Si eu am aceeasi problema: ma dor sanii, ii simt putin umflati si putin mai tari ca de obicei, desi am avut menstruatia acum mai bine de o saptamana. Ma gandeam sa merg la medic sa-mi faca o ecografie la sani. Am aflat ca pretul unei asemenea ecografii variaza intre 140 - 250 ron. Nici eu nu inteleg care ar putea fi motivul durerilor, dar poate fi o cauza hormonala.

morena

acum 9 ani

nu stiu asa ma dor si pe mine. desi nu simpt durerea si numai la atingeri

Cazacu Mirela

acum 13 ani

Multumesc mult pentru rapuns,

Eu am sa incerc sa ma duc totusi la medic sa vad ce spune. Te anunt daca am un raspuns!

Sanatate!

Iusta

acum 13 ani

Cu placere!

Eu tocmai mi-am facut programare pentru maine la ginecolog si mi s-a spus ca imi pot face la aceeasi clinica si ecografia mamara. Incep sa-mi fac griji pentru investigatiile de maine dar sper sa fie bine. Te anunt si eu cand voi avea un raspuns.

Multa sanatate si tie!

sdiana

acum 13 ani

ma dor sani si nu mai pot purta sutien, nu sunt insarcinata si tot ii simt grei,menstruatia am avut-o la timp dar cred ca ceva nu e in regula.ce sa fac?

cozma daniela

acum 12 ani

?????????

flory

acum 13 ani

buna.am 37 de ani si o fata de 15.nu am mai ramas gravida de 13 ani.nu iau anticonceptionale luna trecuta am avut ciclu 5 zile,dar f putin.de vreo 2 saptamani ma dor sanii atat de tare ca de multe ori ma trezesc si din somn de durere.am facut un test acum o saptamana si a iesit negativ.dati-mi si mie un sfat. multumesc anticipat.

camelia

acum 12 ani

Buna am si eu o problema de ce ma dor sanii dca ciclu mia venit.MULTUMESC

iustina

acum 11 ani

este posibil sa ma doara sanii....sa fiu oare insarcinata?ma intarziat poate....

nicoleta

acum 11 ani

si eu am o problema cu sanii ma dor tare uneori imi da cate un junghi ,ma ingrijorez ca nu stiu ce poate fi datimi si mie un raspuns va multumesc

anonim

acum 11 ani

si pe mine ma dor sani si sunt tari dati un raspuns

Symona

acum 10 ani

Am fost la ciclu de 2 ori in luna mai. Iar dupa ciclu am facut neprotejat. Acum sani mei sunt tari este normal? Nu mi sa intamplat asta niciodata

Lavy

acum 10 ani

Si eu am aceasi problema ma dor sanii si sunt mai umflati si mai tari dekt de obicei,desi am avut ciclu acum o sapt. Mentionez k ma doare su burta putin si am o scurgere de culoare maronie. :( insarcinata nu cred k as putea fi... Ast si eu un rasp,va rog. Multumesc mult!

Adelina

acum 10 ani

buna va rog raspundeti la o intrebare.mi-a venit ciclul acum 2 zile dar am durere la sanii de 10zile.care este motivul?

ionela

acum 10 ani

Buna am avut cm pe 31decembrie''''astazi suntem an 20 ianuarie si ma dor sanii angrozitor si sunt si marit am avut contact ne protejat pentru ca ne dorim bebe e posibil o sarcina va multumesc astept un raspuns va rog

valentina

acum 10 ani

Buna exista posibil sa fiu insarcinata?Ma dor sani am avut menstruati 5zile normal De doua luni mi se intampla acest lucru Nu am avut pana acum probleme sa ma doara sani Va rog sa-mi raspundeti Multumesc

alexandra

acum 9 ani

buna as vrea sa stiu si eu de ce ma dor sani ingrozitor...de 2 saptamani..si nustiu ce sa mai fac...la doctor nu mam dus..ca nu au ce sa-mi faca..inainte cu o saptamana miam facut 2 teste si mi-au iesit negative..am niste scurgeri vaginale...albe...si asta ma cam sperie..va rog..ajutatima...am 17 ani..nus in gradul de a fi mamica acum..dati un raspuns cat mai repede.. :(

angela

acum 8 ani

Buna as vrea sa stiu si eu de vreo noua zile imi simt sanii umflati ..menstruatia treb sa imi vina pe 22 martie...am facut sex neprotejat posibila sarcina

Utilizator11588937770

acum 3 ani

Am și o întrebare de vreo săptămână mă dor sânii foarte tare am făcut un test de sarcina acum 2 zile și a ieșit negativ și ciclu nu mi-a venit. Luna trecuta mia venit pe 3 aprilie și mă ținut 4 zile