Cum se procedează în cazul micșorării sânilor pe baza CNAS?

Afectiuni ale sanilor

Postata de AlexandraB. cu 3 ani in urma.

Am aflat recent că operația de micsorare a sanilor e decontata de casa de asigurări pe motive precum dureri de spate și probleme dermatologice etc. Aș vrea să vă întreb dacă mă calific și cum procedez. Am făcut dermatită la nivelul pieptului, vergeturi foarte adânci în care au crescut umflaturi cu grăsime, sânii nu sunt foarte mari (mărimea C sau D) dar au crescut într-un timp foarte scurt și am dezvoltat probleme la spate, am 1,70 și 65 de kg. Menționez că sunt asigurată, deoarece sunt studentă.

Raspunsuri (3)

Utilizator11616178883

acum 3 ani

Buna? Ai găsit o rezolvare cu casa de asigurări cum sa procedezi cu trimitere de la medic sau care sunt pașii? Si daca ai găsit un doctor o clinica? Sunt interesata am aceeași problema sanii foarte mari și 2 operații de hernie de disc e foarte dificil cu ei.ms pt raspuns

Pam

acum 9 luni

Bună, ai rezolvat problema? Mă interesează și pe mine. Mulțumesc frumos!

MembruMobileApp1509653078

acum 5 luni

Se poate face operație la micșorare de sâni prin casa de asigurări, mulțumesc