Chisturi mamare

Afectiuni ale sanilor

Postata de vasilescumaria cu 11 ani in urma.

Buna ziua,

In urma investigatiei ecografice au fost descoperiti in ambi sani chisturi de diferite dimensiuni, Cel mai mare are 4.3/1.9/5.6 cm. Mi s-a spus ca ar trebui scos prin operatie. M-ar interesa foarte mult sa stiu daca nu exista si alte variante prin care sa scap de acest chist mare.

Multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Nu, din pacate nu exista alte forme de tratament.

georgiana ioja

acum 11 ani

buna... si eu am avut un chist de aceleasi dimensiuni si din pacate nu s-a putut trata altfel.... dar din fericire am decoperit un doctor chirurg fff bun Iordache Ionut in Constanta care mi a scos acest chist destul de mare ... acum sint dupa operatie si ma simt ff bine.... operatia a durat in jur de 45 de minute si nu simti nimic .... dupa ai un usor discomfort dar este ok tinand cont ca totusi este o operatie.... deci dragelor nu va fie teama ..... multa sanatate