chistul

Afectiuni ale sanilor

Postata de eu mama .ro cu 12 ani in urma.

buna ziua..e posibil ca pe perioada de alaptare sa ti se formeze chisturi la sani..si daca ar fi raspunsul da se mai poate alapta in continoare..va multumesc...

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

orice formatiune palpata la nivelul sanului, orice infectie (mastita -o formatiune dura ce nu se resoarbe prin alaptare, roseata sau senzatia de caldura la nivelul sanului, durere de cap, febra, frisoane , mameloane dureroase) trebuie investigata si tratata de catre medicul ginecolog (palpare, ecografie mamara).