chist mamar

Afectiuni ale sanilor

Postata de Georgiana Florina cu 15 ani in urma.

Am 37 ani si am fost dianosticata cu chist mamar san drept, fibroadenom san stang, iar pe ovarul stang un chist functional de 6,5 cm. Pentru chistul mamar mi s-a recomandat sa-l operez. As dori sa stiu daca cineva a mai trecut prin asa ceva si ce imi recomandati.

Raspunsuri (6)

neli120822

acum 15 ani

Buna,
Eu am trecut.
Am avut 5 noduli si nici un rezultat in urma tratamentului cu duphaston.
Am mers la o femeie despre care am aflat din Formula As si in 5 zile m-a rezolvat. Daca te intereseaza cauta-ma pe mess:
[email protected]

ana

acum 13 ani

mă interesează tratamentul pentru chistul mamar e

simona546

acum 15 ani

este posibil ca va trebui operatie dar inainte pentru siguranta 100% trebue sa consumi niste produse naturiste 2-3 luni.Nici un produs sau tratament fie natusist(cu atat mai putin),fie medicamentos in 5 sau 10 zile nu poate rezolva o astfel de problema,asta e bla,bla,bla,scuze dar eu cred ca nu e bine sa ne jucam cu problemele oamenilor

cristian299121473

acum 15 ani

Chist pe ovar, chist mamar ... aici e problema hormonala, adreseaza-te cit mai rapid la Endocrinolog, p-u a face testele de a vedea care e cauza aparitia acestora. P-u chistul de pe ovar pe linga tratamenetul medicamentos care ti-l va prescrie medicul giecolog mai bea ceaiuri de coada-soricelului si coada-calului, pe mine m-au ajutat mult.

c

acum 15 ani

Problemele tale au drept componenta comuna hiperestrogenismul si se pot trata prin echilibrare neurohormonala in cca 6-10 luni (depinde ce nr si tipul hormonilor dezechilibrati. Tratamentul integrativ este o combinatie de electroterapie, dietoterapie, fitoterapie, terapie ortomoleculara si comportamentala. Scrie-mi daca esti interesata de tratamentul neinvaziv al problemelor tale

ana

acum 13 ani

sa nu faci p***aa sa te operezi la san cel mai bun tratament si sigur este sa ramai inmediat insarcinata iar pentru sani e bine sa te ungi in fiecare zi cu biter suiedez de la farmacie aceiasi problema ca a ta a avuto si o cumnata de a mea sa chinuit vreo 3 ani sa ramana insarcinata dar a reusit cu o doamna profesor dr.sexolog endocrinolog din iasi a fost la nenumarati dr.dar nu a reusit era foarte disperata credea ca o sa moara dar ti-am zis ca a reusit cu un tratament foarte ieftin dar eficient acum are o fetitza de 4 ani si nu mai are nimic nici la sani si nici la ovare .iti doresc mult succes si bafta