chist mamar

Afectiuni ale sanilor

Postata de invatatoare cu 12 ani in urma.

buna-ziua!ma numesc nicoleta si am 30 ani.sapt .trecuta am mers la uncontrol de rutina,''la o ecografie mamara si a fost depistat un chist mamar , la sanul drept, de 8mm.ce tratament se poate face?
cat este de grav?sapt viitoare merg la un control ginecologic,am facut babes papanicolau si a iesit 2.Totusi imi este foarte frica de boala necrutatoare...

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

medicul ginecolog poate evalua dimensiunea formatiunii, consistenta, durere asociata sau nu, modificarile de marime percepute la palparea obisnuita . poate necesita doar o monitorizare, prin auto-examinarea sanilor.

CarmenG

acum 12 ani

Incercati medicina cuantica.

cris

acum 11 ani

Buna! Cum ai rezolvat cu chistul? Sa ma indrumi si pe mine...

Veronica

acum 11 ani

Buna! Am inteles ca pentru chisturi simple nu este necesar nici un tratament. Este de recomandat sa nu mai consumi cafea! Trebuie urmarite la 6 luni facand ecografie.