ce poate fi?

Afectiuni ale sanilor

Postata de anna.m cu 11 ani in urma.

Buna seara!As dorii si eu un sfat in ceea ce priveste pe iubitul meu.Are 20 de ani si de 3 ani i s-a umflat sanul stang si la atingere mai brusca il doare foarte tare.Tin sa mentionez ca nu a facut niciun control medical in ceea ce priveste aceasta problema.mutumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa fie consultat ( initial de catre medicul de familie). Desi rare, sunt descrise afectiuni ale glandelor mamare si la barbati: mastite, tumori, etc.

anna.m

acum 11 ani

Problema asta poate fi ereditara?mama lui a avut ganglioni la san si de aceea imi este teama.se poate intampla asta si la barbati?multumesc