cancer sau nu

Afectiuni ale sanilor

Postata de carol6 cu 11 ani in urma.

sotia mea are un nodul la sinul stang si este dureros,, am facut biopsie si astepetam sa vedem poate sa fie cancer? trebuie extirpat sinul? durerile dupa biopsie nu sint mari, acum durereeste suportabila.. ce credti ca este va rog un raspuns

Raspunsuri (24)

Buna

acum 11 ani

Astfel de noduli si dureri se pot elimina usor cu remedii homeopate adecvate, chiar si cancerul se poate elimina la fel. Spune-i sotiei sa mearga la un medic homeopat bun caci medicina asta oarba ina fara de operatie si cancer nu stie altceva si cancerul apare dar si dispare des de la sine si vai de cel care incepe sa se trateze cu cistostatice si radiatii. Cancerul la san apare numai la femei care aumari probleme cu barbatii sau cu copii si daca nu exista aceste probleme este aproape exclus.
Insa depuneri de calciu sau lovituri la san duc des la noduli.
Medici homeopati recomandabili:
Dr. Ileana Rindasu - Bucuresti
Dr. Irina Firuti - Bucuresti
medicii de la Fundatia Similimum din Bucuresti
Dr. Sandaran - Timisoara
Dr. Receanu Adrian - Iasi
Dr. Vasile Silvia - Iasi
Dr. Soescu - Constanta
Dr. Zainescu - Brasov

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Rezultatul anatomopatologic stabileste atitudinea terapeutica. Medicul curant va indica daca este cazul de extirpare doar a formatiunii nodulare, de inlaturare a intregii glande mamare sau alte metode terapeutice.

carol6

acum 11 ani

va multumesc pt raspunsuri numai bine

ochi negri

acum 11 ani

Nu trebuie sa va ingrijorati,eu asa zic.Din cate stiu formatiunile maligne nu dor si poate fi ceva benign sau un chist.Eu am trecut prin asa ceva,am facut o mastoza fibrochistica si la un moment dat un chist s-a inflamat.Mi-a trecut in cateva luni,dar mastoza a ramas.Asteptati rezultatul biopsiei cu calm si incredere!

lisabona gilda

acum 11 ani

Buna seara Carol.I ti raspund ceva mai tirziu.sper sa si primesc un semn de viata de la voi.UNDE A FACUT ACEA PUNCTIE MAMARA?
LA CE SPITAL-DOCTOR?
MARE ATENTIE CU IOB-TREISTOREANU LA CINE MERGETI

carol6

acum 11 ani

Buna GILDA--am faut o biopsie mamara cu ac,--in Oradea, ca sa nu fie taiata doamne fereste de doua ori,, si cred ca ca nu va fi nevoie de interventie chirurgicala, dupa cum am vorbit cu medicul Grigorescu care a facut biopsia, la cabinetul dinsului particular, a fos scump dar cred ca ameritat--aceasta biopsie este ceva inovator la noi si se pare ca nu se face decit in citeva orae din tara, este un medic deosebit cu experienta in Germania si chiar profesionist..asteptam rezultatele la sfarsitul saptamani vom sti --mai exact ce si cum-- mersi pt postare--sanatate

carol6

acum 11 ani

VA MULTUMESC TUTUROR PT INCURAJARI SI SUSTINERE MORALA SANATATE SI NUMAI BINE----CAROL--

lisabona gilda

acum 11 ani

CAROL TE ROG MULT CIND PRIMITI RASPUNSUL SA MA ANUNTATI SI PE MINE.
EU AM FOST OPERATA IN IOB BUCURESTI DAR NU AU EXCIZAT CUM TREBUIE SI O IAU DE LA CAPAT-STRES ETC.
SPER DIN SUFLET SA FIE BINE LA VOI CACI LA MINE SIGUR NU ESTE.
TOATE CELE BUNE

carol6

acum 11 ani

GILDA -- STAI LINISTITA CIND PRIMIM REZULTATUL EU O SA-L POSTEZ. SA STI CA MA DOARE CIND AUD ASEMENEA LUCRURI, --GINDESTE POZITIV FIINDCA AJUTA CREDEMA..---PE SAPTAMANA CARE VINE POATE MAI REPEDE AFLAM REZULTATUL,, --ORICUM ITI DORIM NUMAI BINE SI SANATATE INAINTE DE TOATE, LA NOI LA ORADEA SA STI CA DOCTORI- SINT BUNI--- OZI BUNA

carol6

acum 11 ani

ORICUM MII DE MULTUMIRI DC. GRIGORESCU A FACUT O BIOPSIE CU AC FFFBINE.. ESTE UN MEDIC CU PRACTICA IN GERMANIA, SI UN MARE PROFESIONIST-- OPERATIA DACA VA FI NEVOIE TOT DINSUL O VA FACE

lisabona gilda

acum 11 ani

CAROL.
BUNA SEARA.ATI PRIMIT RASPUNSUL LA BIOPSIE?CUM ESTE?
ASTEPT TE ROG UN SEMN

carol6

acum 11 ani

Buna--dupa mai bine de o luna , sau gandit si doctori de la noi de la Oradea sa ne dea rezultatul,mare rusine,, cica a fost in concediu medicucare face analizelele de la biopsie,,in fine--vai de noi ca de ei e bine iau bani iau---rezultatul biopsiei pe care am facut-o este neconcludent, sau bun--dar pt- o mai mare siguranta ne-au trimis la Cluj la institutul- oncologic,,pai nu putea sa ne trimita de prima data ,ca sa nu facem de doua ori biopsia..ca oricum este si dureroasa si te costa niste bani ai nui ai asta este gratis nimic bine ca palatim la statul roman,contributiela cas, sanatate si altele..--asa mam saturat de romania si conducerea acestei tari ca daca cineva ar zice mane pleci in orice tara, ai casa ai un loc de munca plec fara nici o remuscare----Deci--pe 2o ale luni sintem programati la Cluj-pt o rebiopsiere--alti bani alta distractie numai vorbim durere, stres, drum---cum vom afla ceva am sa postez -si te-sau va -anuntam rezultatul--sint descumpanit total--de tot cei in tara asta- am zis sa mergem la particular ca na -si bataie de joc --la medici si- la avocati sa nu ajungi ca e jale---numai bine-sanantate

lisabona gilda

acum 11 ani

BUNA CAROL.
SINCER IMI PARE RAU SA AUD CA SI PENTRU O BIOPSIE TRECETI PRIN CE AM TRECUT EU.
BLOCURILE DE PARAFINA -ATI INTRAT IN POSESIA LOR?
DACA DA PUTETI CERE O A DOUA OPINIE UNUI ALT LABORATOR ONCOLOGIC PRIVIND PUNCTIA EFECTUATA ANTERIOR( DACA A FOST FACUTA CORECT ACEASTA PUNCTIE-DIN NODULUL RESPECTIV)
LA CLUJ BANUIESC CA MERGETI CU UN BILET TRIMITERE CATRE INSTITUT SI IN FELUL ACESTA NU VA COSTA NIMIC.
EU IN SEPTEMBRIE MERG LA UN CONSULT -LA UN CHIRURG CARE A ACCEPTAT SA MA REOPEREZE PENTRU CANCERUL MAMAR CARE DR.RADU DIN IOB-TREISTOREANU NU A FOST CAPABIL SA O FACA DAR A STIUT ATIT EL CIT SI ECHIPA LUI SA IA BANII.
STI CARE ESTE CULMEA CULMILOR?
PE LINGA MINE MAI SUNT 3 PACIENTE CARE SUNT IN ACEASI SITUATIE

SANATATE SI ASTEPT VESTI DE LA VOI.

Adrienne

acum 11 ani

La institutul oncologic din Cluj,stiam ca esti intrebat daca preferi un anumit medic...............eu il pot recomanda pe dr. Mihai Muresan. Este un f. bun profesionist iar personalul este competent si de treaba. Din experienta mea la Cluj,pot spune ca poate concura cu " strainatatea ". Multa sanatate !

carol6

acum 11 ani

Buna din nou..nu stiu ce sa mai cred, acum sa vedem--- ce rezolvam la Cluj..--multumesc-pt. recomandarea doctorului Muresan,am auzit de dumnealui ca am mai fost o dat am uitat-- sa va spun la Cluj pt .analize, tomografii mamare, consult, etc-alti bani alta distractie--la institut mergem cu bilet, da stiti foarte bine ca trebuie dat- ca altfel nu sintem ,,romani,,-am fost trimis la o doamna doctorita care lucreaza cu sotul ei impreuna, care este chirurg Lisencu se cheama si pe doamna dc. Carmen Lisencu--acum cum o vrea bunul Dumnezeu..ca numai el ne poate ajuta
--va doresc sanantate si numai bine --multumesc pt . tot postare si recomandare-Caroll

carol6

acum 11 ani

Stiti --ce ma doare cel mai tare,faptul care l-ati patit si dv..Gilda ati dat precis ceva bani la acel medic,Radu si ati asteptat si ati suferit pt ce? ca sa o luati dela capat,,sint uni medici chiar fara scrupule ,suflet---imi pare tare rau doamna Gilda ca iar va trebui sa suferiti dar din pacate astai viata--ne ne este dat trebuie sa ducem...va doresc sanatate si sa auzim de bine

lisabona gilda

acum 11 ani

BUNA SEARA CAROL.
DA DIN PACATE AM DAT BANI DAR NU V-A RAMINE ASA.VOI MERGE CU EL IN COLEGIUL MEDICILOR SI JUSTITIE.
RMN MAMAR A FACUT SOTIA?
ESTE CEL MAI BUN ACTUAL PTR.SIN.
IN BRASOV LA CENTRUL ONCOLOGIC VA ESTE GREU SA MERGETI?
SUNT FOARTE BUNI.
INITIAL ACUM 2 SAPTAMINI AM FOST CHEMATA ACOLO DAR DIN PACATE NU POT MERGE -SITUATIA CU METASTAZELE SOTULUI NU-MI PERMITE .A AJUNS DE 35 KG.
DACA PUTETI -SOTIA SI CU TINE CAROL ID MEU ESTE zlisabona.astept si vb

carol6

acum 11 ani

Buna--pana nu vedem ce se intampla dupa rebiopsierea de la Cluj nu pot sa fac nimic--dupa acea vom lua o decizie ,,oricum multumesc pt. recomandari.. si grija ce o porti pt noi--sanantate o zi buna

lisabona gilda

acum 11 ani

Buna CAROL.

O zi buna va doresc.Te implor cind aveti un raspuns sa ma anuntati si pe mine daca nu cer mult.O intrebare -MAMOGRAFIE A FACUT?
Va pup pe amindoi si capul sus.tratat la timp v-a fi bine.

carol6

acum 11 ani

Buna--da a facut mamografie ,,cind am fost la Cluj pt programare.. si au depistat inca un nodul la sinul stang-deci doi care cica sint maligni..si la dreptul are unul dar mic si fara probleme momentat--acum mai stie dumnezeu--dar ne-a asigurat ca dupa biopsie ne va spune totoul in max 5 zile si ce trebuie sa facem tratament sau operatie
--oricum o sa va spun ce si cum dupa ce vom avea ananlizele de la biopsie
--sanantate

Pag 1 din 2