buna

Afectiuni ale sanilor

Postata de elaiulia cu 14 ani in urma.

as avea si eu o intrebare.ma dor sanii foarte tare pana acum nu am avut niciodata aceasta problema.oare sa fiu insarcinata?menstruatia am avuto in 8 februarie dar numai 2 zile.am ameteli ma simt obosita si nu prea suport mirosul de parfum.ast raspuns cat mai repede.

Raspunsuri (4)

chik_

acum 14 ani

Durerea de san care apare ciclic,periodic este provocata de cele mai multe ori de cauze hormonale si se intalneste in general in cazul sindromului premenstrual.Durerile care nu apar periodic insa,au alte cauze:abcese,reactie la unele medicamente(anticonceptionale,antidepresive etc),afectiuni ale peretelui toracic sau a muschiului pectoral,sani foarte dezvoltati,sani lasati,uneori cancerul da durere de san(desi foarte rar),tumori benigne,menopauza,etc. In ORICE durere de san insa este indicat sa te prezinti DE URGENTA la medic pt ca asa cum vezi si tu cauzele pot fi multiple si o descriere in trei propozitii nu e suficienta pentru ca un medic oricat de bun ar fi,sa poata pune un diagnostic.Ce te costa un drum pana la medic???O simpla examinare te poate ajuta.Motiv de ingrijorare ar fi si celelalte simptome:oboseala,ameteala.

marius

acum 14 ani

vin eu diseara la tine in pat si o noapte cu mine si sa vezi cum iti trece instantaneu ca doar is invatat ca mam culcat cu 6 sau mai multe femei.si as putea si cu tne ca diseara nu am planuri

liana

acum 14 ani

As vrea sa te doara si pe tine c...ele sa vezi cum e.Tre prost mai esti mai Marius.

anonima

acum 14 ani

lasi de dorit Marius .....lauda de sine nu miroase a bine,,,lasane lasane''[