buna...

Afectiuni ale sanilor

Postata de dandoczi1 cu 14 ani in urma.

de cateva zile imi curge din sani un lichid alb-galbui nu sunt insarcinata mi-am facut test,am fost si la menstruatie.am nascut acum 6 ani...nu stiu care este cauza...imi curge doar daca strang sanul cateva picaturi nu foarte mult.ma puteti ajuta???

Raspunsuri (51)

Adrienne

acum 14 ani

Sunt normale chiar si dupa mult timp, dupa intarcare. Pentru linistea ta,ai putea sa-i spui si medicului ginecolog.

Adrienne

acum 14 ani

Scuze !!!!!!!!,am citit 6 luni....daca au trecut 6 ani atunci ar fi bine sa faci un examen al sanilor, inclusiv o analiza a lichidului respectiv.

Sheila

acum 14 ani

Te si dor sanii sau este doar acest lichid?

raluca

acum 14 ani

Cel mai bine mergi la un medic si nu mai sta asa.Poti face examene de secretie, mamografie, ecografie si biopsie. Multa sanatate

anisoara142074

acum 14 ani

Buna ziua toturor,
Sunt casatorita de 5 ani, incercam sa avem un copil dar de moment nimic, de 4 luni mia inceput sa imi iasa un lichid alb-galbui, miam facut test sa vad daca sunt insarcinata mia iesit negativ, si in fiecare luna am ciclul desi sunt un pic speriata din cauza ca e prima oara cand imi iese asa din sani, patesc doar cand strang un pic din ei si iese lichidul asta. Va rog frumos daca cineva stie din ce cauza iese sa imi zica.

Multumesc frumos.

Adrienne

acum 14 ani

Din proprie experienta, in mod normal se intampla cand esti insarcinata. De patru luni, nu ai incercat sa ajungi la un medic ginecolog, sa faci un consult si o ecografie ? poate ai ciclu peste sarcina..........numai medicul iti poate raspunde. Daca nu este vorba despre sarcina ,atunci este bine sa faci alte investigatii, ai cateva raspunsuri,mai sus. Multa sanatate !

Ana

acum 10 ani

Si mie imi curge un lichid din piept dar nu mult si nu stiu ce sa fac

mihaela67154247

acum 14 ani

Citat:
Buna ziua toturor,
Sunt casatorita de 5 ani, incercam sa avem un copil dar de moment nimic, de 4 luni mia inceput sa imi iasa un lichid alb-galbui, miam facut test sa vad daca sunt insarcinata mia iesit negativ, si in fiecare luna am ciclul desi sunt un pic speriata din cauza ca e prima oara cand imi iese asa din sani, patesc doar cand strang un pic din ei si iese lichidul asta. Va rog frumos daca cineva stie din ce cauza iese sa imi zica.

Multumesc frumos.
nu e de stat asa,in cazul in car iti curge ceva!e de mers la un medic bun,specialist si facut ecograf,mamografie,stiu ei ce au de fcut,numai sa mergi,sa nu stai asa si sa se intample ceva mai rua!Pentru sarcina,ar trebui sa faci o histeroscopie sa vezi daca nu ai trompele infundate,sa nu ai polipi pe uter,se vad numai la analiza asta,si ar putea fi o problema ca nu ramai insarcinata!Totul e sa mergi la medic cit mai repede!Multa sanatate si sa ai un bebe frumos si sanatos,cat mai repede!

kimo189

acum 13 ani

Salut! Am 18 ani si cand imi strang sanii imi curge un lichid alb galbui din ei care este cauza???
menstruatzia mi-a venit regulat dupa ultimul act intim (asta fiind acum 2 luni)... imi puteti lasa raspuns pe adresa [email protected] ... Va rog din suflet sa imi raspundetzi. MULTUMESC!!!

Andrei

acum 13 ani

TEst

andrea

acum 13 ani

buna am o rugaminte la noi am facut o intrerupere de sarcina akum 4 zile si azi am remarcat k imi curge un lichid din sanii imi puteti spune de ce ?

VANESSA

acum 13 ani

BUNA,DE O LUNA SI CEVA INCERC SA RAMAN INSARCINATA AM MULTE SINTOME PRINTRE CARE SI ASTA CU LICHIDUL ALB-GALBUI DIN SANI SI TOTUSI TESTUL IMI IESE NEGATIV .AM FOST SI LA ECO DOCTORUL A VAZUT CEVA SI A FOST 100% CA ESTE SARCINA PANA CAND A VAZUT TESTUL NEGATIV SI MI-A ZIS SA MAI ASTEPT O SAPATAMANA SI SA REPAT ECO CE CREDETI SUNT SAU NU INSARCINATA ???

daniela

acum 13 ani

si mie imi curge din sani un fel de laptic cred?dar nu mai cand strang eu am o fetita de 2 ani si 2 luni.si am intarcato acuma un an oare sa fiu insarcinata

miki grigore

acum 13 ani

si eu am o fetita de 8 ani,si vreau sa-i mai fac o surioara sau un fratior.ma dor sanii,imi curge un lichid alb,mameloanele s-au inchis unpic la culoare, si ma dor doar cum ma ating.am stari de voma,ma simt obosita,este posibil sa fiu insarcinata?

miki grigore

acum 13 ani

tot eu sunt. vreau sa mai adaug ca am un ciclu la 25 de zile,ex.mi-a venit pe 5oct.dar ma tinut 2 zile si era o culoare mai spre roz, de atunci au inceput sanii,sa ma doara, mameloanele s-au inchis putin la culoare, am stari de voma, ma simt obosita.ar trebui sa-mi vina c.m.pe 30 oct.dar cu simtomele astea pot fi insarcinata? va rog sa-mi raspundeti,si plus ca imi curge un lichid alb din sani,si mameloanle ma dor si sunt moi.

cristina

acum 13 ani

Buna ziua,,,am 27 de ani,,,,si mie imi curge acest lichid asemanator laptelui doar cand strang eu,,,asta se intampla de vreo 3 ani si niciodata nu am fost insarcinata,,,Nu stiu care sa fie motivul, nici nu am fost la un control, insa nu am nici o problema de sanatate si am luat-o ca pe o normalitate,,,

valeria luiza

acum 13 ani

buna fetelor!! am 24 de ani ,am un baietel de 2 si 10 luni si am o problema.....imi curce un zeer alb-galguii din sanii sa ma dorrrrrrr de inebunesc,se mai unfla si venele pe deasupra.....problema cu menstrumatia nu am .......ce sa fac? va multumesc din tot sufletul daca pute-ti sa imi da-ti un sfat!! id -meu este :superkomby_superkomby

valeria luiza

acum 13 ani

aceias problema o am si eu si nu stiu ce sa fac......

nicoleta

acum 12 ani

nu mi-a venit mestruati de doua luni si ma dor sani de mor siimi curge din sani un lichid nu am senzati de voma dar obosesc foarte repede se nici sensati de somn am facut un test luna trecuta dar a fost negativ nu stiu oi fi sau nu insarcinnata vrau sa

mery

acum 12 ani

àmi iese un lichid din sànul stàng ce sà fac sunt un pic speriatà ,sà fie o problemà

Pag 1 din 3