Buna ziua

Afectiuni ale sanilor

Postata de ValcuIrina cu 11 ani in urma.

Am 30 ani,de ceva timp ma dor foarte tare sanii si am o scurgere din sanul stang roz purulent iar din sanul drept galbena -verzuie.unde ar trebuii sa ma duc ce analize ar trebuii sa fac sa aflu despre ce este vorba.Va rog sa ma ajutati,sunt foarte speriata! mentionez ca sunt mama a unei fetite de zece ani,si folosesc rigevidon de cand am nascut.

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa fiti evaluata de catre medicul ginecolog in colaborare cu un medic endocrinolog.
Efectuarea unei mamografii +/- ecografii mamare si determinare hormonala sunt pasi care trebuie urmati.