chisturi la ambii sani bilateral

Afectiuni ale sanilor

Postata de Utilizator11610182892 cu 3 ani in urma.

Buna ziua.Ma numesc Folostina Gabriela.Am fost anul trecut acum 4 luni diagnosticarea cu chisturi la ambii sami bilateral ,în urma unei ecografie mamare?La sânul drept un chist cu circumferinta de 3mm,la sânul drept unul de 4mm.Doctorul specialist mia recomandat tratament timp de 3 luni Sanvert.Ma mai ung si cu gel Mastoprofen si simpt cum ami decongestioneaza sânii. Acum sunt mici.Stiu ca chisturile pot creste si vreau sa stiu daca exista posibilitatea sau un tratament luat acum cat sunt încă mici.,sau poate e nevoie si de un regim alimentar ,urmează să stau de vorbă din nou cu medicul ginecolog .Merg periodic din 3 in 3 luni la control pentru a urmări evoluția chisturilor

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 3 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-sanilor/simptome-ale-afectiunilor-mamare_814