buna seara.

Afectiuni ale sanilor

Postata de daliadalis cu 12 ani in urma.

am nascut in urma cu 6 ani. am alaptat fetita doar vreo 4 luni datorita faptului ca nu aveam lapte. problema e ca si in acest moment imi curge din sani un lichid alb- galbui. uneori e chiar alb alb. nu ma dor sanii dar nici nu sunt gravida.... mai putea ajuta va rog sa inteleg de ce? cel mai tare imi curge din cel drept ...e si sanul din care eu am alaptat cel mai mult fetita.

Raspunsuri (5)

Pena

acum 12 ani

Ai o dereglare hormonala. O intrebare: Sanul curge singur sau cand incerci sa vezi daca mai curge?
Este INTERZIS sa incerci, sa strangi de mamelon. Incercand, stimulezi glanda mamara sa produca lapte in continuare.
Exista tratamente care sa duca la incetarea scurgerii/lactatiei. Ar trebui sa mergi la ginecolog pt control, analize, echografie. Se poate face analiza secretiei si se recomanda tratament corespunzator. Exista un unguent bun care duce la incetarea scurgerilor mamelonare, se numeste Mameldin. Cauta informatii despre el pe Google, mergi la dr si ... Sanatate maxima.
PS: POATE ARFI BINE SA MERGI LA ENDOCRINOLGIE PT ANALIZE HORMONALE.

daliadalis

acum 12 ani

mi se intampla sa curga si singur. dar e drept ca mai verific si eu sa vad daca acea problema a incetat!

Pena

acum 12 ani

Am avut si eu probleme asemanatoare dupa nastere multi ani. Dar au trecut deja vreo 10 ani de atunci si nu mai retin ce tratament am luat. Stiu ca am facut mamografie, echografie, radiografie la seaua turceasca, analiza secretiei. Am urmat sfatul medicului de a nu mai incerca sa vad daca din mamelon mai curge ceva sau nu. La mine ajunsese sa curga sange din san, din cauza inflamatiei unui canal galactofor. Problema se rezolva daca mergi la medicul potrivit.

Buna Dalia

acum 12 ani

Contacteaza-ma prin email pe *** la yahoo. Exista un remediu homeopat de 6 lei care pune capat problemelor tale dupa cateva grabule. Este o dereglare care numai homeopatia o poate regla.

daliadalis

acum 12 ani

si daca ar fi asa sa fie intradevar o dereglare hormonala? pot ramane insarcinata in aceste circumstante? ciclul imi vine regulat!