Bună ... Am 19 ani și cred ca am o problema la sânul stâng

Afectiuni ale sanilor

Postata de MembruMobileApp1485778162 cu 7 ani in urma.

De vreo 3 -4 săptămâni simt o durere groaznica la sânul stâng și la palpare se simte un nodul sau nu știu ce este,iar sânul este foarte umflat . Gândul ca as așa cancer mă ucide ,de când simt ca am ceva sunt cu psihicul la pământ. Mi-e frica sa merg la doctor ...Am început și o facutate și nu as vrea sa o întrerup ,de aceea m-am gândit sa mai suport puțin pana la vacanta din vara si de abia atunci sa merg la medic . Ce sa fac ? Ajutati-mă va rog ...(Din câte știu nu am "antecedente " în familie )

Raspunsuri (1)

MembruMobileApp1509559905

acum 6 ani

Din cate stiu eu majoritatea nodulilor durerosi nu sunt periculosi asa ca fa-ti curaj si fa o ecografie mamara ca sa stii exactitate ce ai si ce este de facut. Multe dintre noi avem noduli la sani si nu este nimic grav, exista si tratamente naturiste...Nu trebuie sa te gandesti la ce e mai grav insa la control trebuie sa mergi cu siguranta.