avort spontan sau doar menestruatie?

Afectiuni ale sanilor

Postata de ofelya cu 14 ani in urma.

Buna seara!
Am 22 de ani si am si eu o intrebare am suferit un avort spontan sau doar mi-a venit ciclu mai devreme?
de 3 saptamani ma dor sani,iar ciclu mi-a venit cu 5 zile mai devreme desi avea o dat fixa.am dureri abdominale foarte mari,iar cand mi-a venit am avut foarte multe cheaguri dintre care unul mai mare .
In ultimul timp mancam foarte mult si am luat si in greutate,de la ultimul ciclu!
va rog sa ma ajutati,daca are cineva idee despre asta!
multumesc

Raspunsuri (3)

irina

acum 14 ani

De ce crezi ca e vorba de un avort erai insarcinata?
Posibil ai umbalt mai dezbracata in perioada aceasta si ai racit de aici si durerile, cheagurile.Nu se poate pune problema unui avort daca nu a existat o sarcina

ofelya

acum 14 ani

Problema este ca mie niciodata nu mi-a venit ciclu mai devreme,iar acum deja cred ca eram insarcinata,pt ca prezentam cateva simptome!
Multumesc

irina it.

acum 14 ani

am avut un avort spontan credeti ca din cauza ca am sleroza multipla nu pot sa tin sarcina